Help desk w DATA NET

Kompleksowa obsługa!

Specjalny Panel Klienta pozwoli Państwu na sprawny i szybki kontakt z nami. W odpowiedzi otrzymacie Państwo niezbędną pomoc.

Formularz Help desk

Odwiedź naszą stronę Help desk i skorzystaj z formularza zgłoszeniowego. więcej »

Dane kontaktowe

Tel/Fax

tel. 24 264 64 64
fax 24 264 44 46

e-mail

sekretariat@data-net.com.pl

Skype

Tryb SkypeMe™!

Nie posiadasz loginu i hasła?

datanet
Strona głównaO firmieNasza ofertaKontakt Pomoc zdalna 

Jesteś tutaj:  
Strona główna Nasza oferta SYSTEMY ALARMOWE I MONITORINGU

 

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN), zwane też systemami alarmowymi, są podstawowym zabezpieczeniem dla pomieszczeń chronionych. Umożliwiają szeroką gamę możliwych konfiguracji, zarówno jeśli chodzi o skalę działania systemu jak również o typy czujników podłączone do systemu. Zwykle są to standardowe czujniki ruchu, czujniki sejsmiczne, zalania, etc. Centrala systemu SSWiN integrowana jest z obiektowym systemem monitoringu i zarządzania, może również przekazywać alarm do urządzeń mobilnych. Możliwe jest wykonanie systemu technicznej ochrony mienia do klasy SA-4 włącznie.

System kontroli dostępu (SKD) zapewnia kontrolę dostępu do pomieszczeń chronionych dla osób powołanych oraz chroni dostęp przed osobami niepożądanymi. Najczęściej system budowany jest w oparciu o karty zbliżeniowe współpracujące z czytnikami, te z kolei z elektrozamkami/zaczepami. Stosuje się również czytniki biometryczne. Centrala systemu umożliwia elastyczną konfigurację dostępu do pomieszczeń dzięki oprogramowaniu zarządzającemu. Jedna centrala systemu może być obsługiwać SSWiN jaki SKD, co zapewnia pełną integrację obu systemów zabezpieczeń. Możliwa jest również integracja z innymi systemami ochrony obiektu.

Ochrona przeciwpożarowa

Zabezpieczenie miejsca pracy przed ogniem jest jednym z wymaganych przepisami systemów bezpieczeństwa w budynkach. Obiektowy System Alarmowania Pożarowego (SAP) ma za zadanie wczesne wykrycie zagrożenia pożarowego i automatyczne podjęcie działań zapobiegawczych: zaalarmowanie służb odpowiedzialnych oraz uruchomienie instalacji gaszenia.

Ochrona serwerowni i pomieszczeń technicznych realizowana jest przez dedykowane do tego celu systemy. Stałe Urządzenie Gaśnicze (SUG) montowane w pomieszczeniach będących miejscem pracy dla infrastruktury technicznej umożliwia bezpieczne dla pracujących urządzeń unieszkodliwienie pożaru. Używane środki gaśnicze są bezpieczne dla ludzi.

Budowa pomieszczeń ognioodpornych z przeznaczeniem na serwerownie i pomieszczenia wymagające większego poziomu ochrony pożarowej, jest sprawą konieczną dla zapewnienia pełnej ochrony ogniowej. Pomieszczenia ognioodporne posiadają ściany o odporności ogniowej 30-120 min (REI30 – REI120) oraz zabezpieczenie w postaci stolarki ognioodpornej, klap odcinających na kanałach wentylacyjnych oraz przepusty zabezpieczone ogniowo.

Monitornig

Monitoring BMS, umożliwia podgląd zdarzeń krytycznych i parametrów pracy urządzeń w budynkowym systemie zarządzania (Building Management System). System składający się z centrali zbierającej sygnały, tablicy synoptycznej oraz komputera zarządzającego realizuje intuicyjne medium powiadamiania w przypadku wystąpienia sygnałów alarmowych z urządzeń monitorowanych. Oprogramowanie współpracujące, dzięki konfigurowanym maskom graficznym jest efektywnym narzędziem prezentacji informacji w pożądanym stopniu szczegółowości.

Monitoring audio-wideo (CCTV) ma zastosowanie w miejscach, gdzie aktywność osób przebywających musi być kontrolowana. Nowoczesne systemy monitoringu audio-wizualnego opierają się coraz częściej na sieci komputerowej, która jest uniwersalnym medium przesyłu informacji

 

Copyright: DATA NET 2020
O firmie ‹› Kontakt ‹› Nasza oferta
Projekt i realizacja: InfraCOM