Help desk w DATA NET

Kompleksowa obsługa!

Specjalny Panel Klienta pozwoli Państwu na sprawny i szybki kontakt z nami. W odpowiedzi otrzymacie Państwo niezbędną pomoc.

Formularz Help desk

Odwiedź naszą stronę Help desk i skorzystaj z formularza zgłoszeniowego. więcej »

Dane kontaktowe

Tel/Fax

tel. 24 264 64 64
fax 24 264 44 46

e-mail

sekretariat@data-net.com.pl

Skype

Tryb SkypeMe™!

Nie posiadasz loginu i hasła?

datanet
Strona głównaO firmieNasza ofertaKontakt Pomoc zdalna 

Jesteś tutaj:  

 

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę urządzeń klimatyzacyjnych różnych producentów. Specjalizujemy się w kompleksowych usługach związanych z planowaniem, doborem, montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych.Oferta zróżnicowana jest pod względem zaawansowania, wyglądu urządzeń oraz ceny. Przygotowaliśmy ją dla odbiorców ceniących sobie komfort i równocześnie estetykę, jakość wykonania oraz cenę. Mamy nadzieję, że w dziale klimatyzacja znajdą Państwo swój ulubiony klimatyzator, który spełni Wasze oczekiwania.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą klimatyzatorów. Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych SINCLAIR, FUJI ELECTRIC, i innych. Ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych jak i przedsiębiorstw.

 

Typu split

Najbardziej uniwersalne klimatyzatory do powszechnego zastosowania. Dedykowane do wszystkich rodzajów małych i średnich pomieszczeń. Klimatyzatory ścienne charakteryzują cię bardzo szeroką gamą modeli zaczynając od najprostszych urządzeń aż po zaawansowane technologicznie o wyszukanym wzornictwie kończąc. Wszystko to sprawia, że klimatyzatory ścienne są najczęściej wybierane przez klientów.

Multi Split

Klimatyzatory multi umożliwiają profesjonalną jednoczesną klimatyzację wielu pomieszczeń za pomocą systemu składającego się z wielu jednostek wewnętrznych i tylko jednego agregatu zewnętrznego. Najprostsze systemy multi składają się z dwóch lub trzech jednostek wewnętrznych. Największe umożliwiają wybór wielu dowolnie konfigurowanych jednostek wewnętrznych.

 

Kanałowe

Dedykowane do pomieszczeń wykończonych podwieszanym sufitem. Profesjonalne rozwiązanie do biur oraz punktów usługowych. Klimatyzatory kanałowe umożliwiają optymalne rozprowadzenie powietrza a przez to gwarantują najwyższy poziom komfortu. Wybrane modele pozwalają na doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczenia

Kasetonowe

Dedykowane do pomieszczeń wykończonych podwieszanym sufitem. Profesjonalne rozwiązanie do biur oraz punktów usługowych. Klimatyzatory kasetonowe umożliwiają optymalne rozprowadzenie powietrza a przez to gwarantują najwyższy poziom komfortu. Wybrane modele pozwalają na doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczenia. 

ABC Klimatyzacji

Klimatyzacja to proces, który służy uzdatnieniu powietrza pod względem regulacji takich parametrów jak: temperatura, wilgotność powietrza oraz jego czystość. Cały proces technologiczny ma na celu stworzenie w pomieszczeniu odpowiednich warunków, które narzuca przeznaczenie danego pomieszczenia. Właśnie dlatego klimatyzację można podzielić na dwie podstawowe grupy: klimatyzację komfortu oraz klimatyzację przemysłu.

Klimatyzacja komfortu służy stworzeniu i utrzymaniu w danym pomieszczeniu takiego stanu powietrza, który warunkuje dobre samopoczucie przebywających w nim osób. Powietrze osiąga optymalne parametry, dodatkowo jego przepływ jest sterowany pzez urządzenia klimatyzacyjne i tym samym ludzie odczuwają komfort.

Klimatyzacja przemysłu to bardziej wymagająca gałąź tej technologii. Służy ona stworzeniu odpowiednich parametrów powietrza, wymaganych w danym procesie technologicznym. Reguluje się następujące parametry: temperaturę, wilgotność oraz czystość powietrza.

Podstawowym urządzeniem klimatyzacyjnym jest klimatyzator. Zadaniem klimatyzatora jest schładzanie pomieszczeń poprzez transport energii cieplnej (ciepła) na zewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia. Klimatyzator  chłodzi pomieszczenie latem, natomiast zimą może je ogrzewać dostarczając ciepłe powietrze do wewnątrz.

Jak to działa?

Praca klimatyzatora opiera się na podobnej zasadzie co lodówka, czyli odbiera on ciepło z pomieszczenia i transportuje je na zewnątrz. Każdy klimatyzator zbudowany jest z dwóch jednostek: jednostki wewnętrznej – parownika (w lodówce jest nim zamrażalnik) i jednostki zewnętrznej – skraplacza ( w przypadku lodówki – czarna kratka z tyłu urządzenia) połączonych ze sobą przewodami z miedzi chłodniczej tworzącymi zamknięty obieg. Parownik jest elementem odbierającym chłód z pomieszczenia, natomiast skraplacz oddaje energię cieplną do atmosfery. W przypadku kiedy klimatyzator pracuje w funkcji grzania sytuacja jest odwrotna.

Typy klimatyzatorów:

W zależności od typu montażu jednostki wewnętrznej klimatyzatory można podzielić na:

·         Ścienne – najbardziej popularne klimatyzatory do montażu w mieszkaniu i biurze ze względu na ich nowoczesny design, małe wymiary oraz przystępną cenę

·         Kasetonowe – jednostki stosowane przede wszystkim w biurach, przeznaczone są do montażu w stropie podwieszonym, dzięki czemu świetnie wkomponowują się w estetykę pomieszczenia, mają duże wydajności chłodnicze, występują w wersji z jedno-, dwu- lub czterokierunkowym nadmuchem powietrza, doskonale rozprowadzają chłodne powietrze w pomieszczeniu, dzięki czemu przebywający w nim ludzie szybko odczuwają komfort

·         Podstropowe – jednostki te montowane są najczęściej w sklepach, a także  pomieszczeniach technicznych czy serwerowniach. Ich zaletą jest zwarta konstrukcja, duże wydajności chłodnicze, łatwy serwis

·         Kanałowe – jednostki te montuje się w przestrzeni stropu podwieszonego. Jest ona  w nim schowana całkowicie, dzięki czemu nie widać jej i nie wpływa na wygląd pomieszczenia, użytkownik może decydować o kształcie instalacji nawiewnej i wywiewnej

·         Przypodłogowe (stojące) – kształtem przypominają nowoczesne grzejniki, montuje się je w aplikacjach, gdzie nie ma możliwości podłączenia innych jednostek

W zależności od ilości jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej klimatyzatory dzielimy na:

·         Pojedyncze – jeden parownik podłączony do jednego skraplacza

·         Multi Split – do jednej jednostki zewnętrznej może być podłączonych od 2 do 8 jednostek wewnętrznych

·         Systemy VRV – montowany głównie w hotelach, biurowcach, a obecnie również w apartamentowcach. System ten daje możliwość podłączenia do jednego agregatu zewnętrznego nawet do 64 jednostek wewnętrznych w każdej wersji (ścienny, kanałowy, kasetonowy, podstropowy, itp.). Jest to system ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego, dzięki czemu mamy możliwość uzyskania precyzyjnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach przy wysokiej efektywności energetycznej, często takie rozwiązanie posiada bardzo rozbudowany system sterowania, współpracujący z systemem BMS – Inteligentnym Systemem Zarządzania Budynkiem

Jak dobrać odpowiednią klimatyzację?

Przy doborze klimatyzatora kierujemy się kilkoma wytycznymi:

1.      Przede wszystkim należy dobrze określić wydajność chłodniczą klimatyzatora, czyli jego moc ochładzania pomieszczenia. Podstawowym wskaźnikiem doboru mocy chłodniczej klimatyzatora jest powierzchnia pomieszczenia lub jego kubatura. Jest to jednak bardzo pobieżny i szybki rachunek. Aby dokładnie policzyć moc chłodniczą klimatyzatora należy uwzględnić także zyski ciepła, na które narażone jest pomieszczenie. Moc chłodnicza klimatyzatora powinna kompensować zyski ciepła pochodzące od: ludzi, urządzeń, oświetlenia, przegród przezroczystych i nieprzezroczystych oraz wilgoci zawartej w powietrzu.

Wybierając klimatyzator należy wziąć pod uwagę następujące warunki pomieszczenia:

1. wielkość pomieszczenia, które chcemy klimatyzować,

2. grubość jego ścian oraz rodzaj i grubość ich izolacji,

3. liczbę okien i drzwi,

4. nasłonecznienie wnętrza,

5. piętro, na którym znajduje się pomieszczenie,

6. ilość osób przebywających w pomieszczeniu

7. dodatkowe źródła ciepła, jak komputery, lodówki itp.

Istotny jest również wybór optymalnej konstrukcji jednostki wewnętrznej klimatyzatora (ścienna, podstropowa, przypodłogowa, kasetonowa). Zapewni to równomierne rozprowadzenie powietrza chłodzącego pomieszczenie. Jednocześnie jednostka wewnętrzna wkomponuje się w estetykę wnętrza, co najczęściej jest już kwestią indywidualnego wyboru użytkownika.

ABC Wentylacji

Podstawowym zadaniem systemu wentylacji jest wymiana powietrza w budynku. Sprawnie działająca wentylacja pozwala skutecznie usuwać dwutlenek węgla, parę wodną, alergeny oraz zapachy unoszące się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń.

Skuteczność wentylacji zależy od doprowadzenia wystarczającej ilości świeżego powietrza do budynku z zewnątrz, zapewnienia odpowiedniego przepływu pomiędzy pomieszczeniami i sprawnego usunięcia powietrza zanieczyszczonego.

Wentylacja może działać w sposób naturalny. Jest to tak zwana wentylacja grawitacyjna. Jest uzależniona od sił natury i praw fizyki – głównie od różnicy temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz oraz siły i kierunku wiatru. Wentylacja może także działać w sposób mechaniczny. Wymiana powietrza jest wtedy niezależna od jakichkolwiek wpływów atmosferycznych. Wymuszony przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu wentylatora. Zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb, dzięki temu tworzą się komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja systemu wentylacji mechanicznej może odbywać się automatycznie. Montując specjalne urządzenia tzw. rekuperatory odzyskuje się ciepło z usuwanego powietrza, a zatem oszczędza zimą cenną energię. Można także zastosować filtry zatrzymujące zanieczyszczenia dostające się do budynku z zewnątrz. Docenią to z pewnością alergicy. Warto wiedzieć, że każda wentylacja wymieniająca sprawnie powietrze w budynku powoduje znaczne straty ciepła. System wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej daje możliwość odzyskania znacznej ilości ciepła z powietrza usuwanego z budynku.

Skutki złej wentylacji

• grzyb i pleśń na nadprożach, ościeżach okiennych, pod parapetem, w narożach pokoi, za meblami

• zaparowane szyby w oknach

• skroplona para wodna na chłodnych powierzchniach ścian i przedmiotach

• nawiew powietrza przez kratki wywiewne w kuchni lub łazience

• pęcznienie drewnianych mebli i podłóg

• złe samopoczucie – bóle i zawroty głowy, zmęczenie, podrażnienia błony śluzowej nosa, podrażnienia gardła, podrażnienia skóry, uczulenia, alergie

• niszczenie konstrukcji budynku – wnikanie wilgoci do ścian i stopniowa ich destrukcja

 

Copyright: DATA NET 2020
O firmie ‹› Kontakt ‹› Nasza oferta
Projekt i realizacja: InfraCOM